[Dej of d dej]

Nedjelja, 8. oktobar dvijetisucite.
Moze zvucati cudno, jer je poremecena dosadasnja svicarska preciznost
newslettera (kazu da su neki ljudi stimali sat
prema newsletteru :-), ali sam odlucio newsletter za ponedjeljak (9.10.)
poslati na izmaku nedjelje :-) Ako mi bude dosadno
i sutra cete dobiti jos jedan newsletter.

[Novosti]

Novi spisatelj newslettera, Esad Hajdarevic.Ne znam da li je red da se kaze
nesto o novom autoru...ali ja to necu uciniti jer mi se cini glupo pricati o
samom sebi.

Nadalje, juce se u Sarajevu odrzao koncert na kojem ni ja ni uka ni dino
nismo bili pa vam ne mozemo reci nista o tome.Doduse, bili su aran, kemo i
malik i po onome sto smo culi....koncert je bio za 5.Detaljnije citajte u
novinama :)

Danas na trafici izasla nova mrez@

Zapravo jos nije nastupio novi dan, pa vrijede Dinine novosti.



[Song of d dej]

Sade - No ordinary love

I gave you all the love
Oh God I gave you more then I could give
Gave you love
I gave you all that I had inside
And you took my love, you took my love
Didn't I tell you what I belive
Somebody said that this love like won't last

I gave you all the love
Oh God I gave you more then I could give
I gave you all that I had inside
And you took my love, you took my love
I keep crying
I keep trying for you
There's nothing like you and I baby

This is no ordinary love
No ordinary love
This is no ordinary love no ordinary
When you came my way
Frightened every day, sweet signs

Didn't I tell you what I belive
Somebody said that this love won't last
Didn't I give you all that I got to
This is no ordinary love
No ordinary love
This is no ordinary love
No ordinary love

Keep trying for you.....

[Vedr of d dej]
Dosta kise i blata jos uvijek.Ne znam, prosle godine je u ova doba znalo
biti i suncanih dana.Ko zna....

[Ivent of d dej]

Juce otisao u Sarajevo, danas se vratio.Pri povratku platio duplu kartu jer
sam sjeo u pogresan autobus ;-))) Inace, ovo je druga pogreska u sjedanju u
autobus (koja fraza) u posljednjih tri-cetiri mjeseca.Prosli put sam sjeo za
bus koji ide prema Orasju umjesto prema Sarajevu, i to sam skuzio tek kada
je bus otisao negdje dole do vranduka.Kako sam se vratio nazad, pogodite.

Veceras, tj. sinoc, izasli u macao + prvo i drugo aransko
pravilo.Standard.Doduse ne znam jer sam abandonirao izlazak oko p10 i
vratija se kuci kako bi uzivao u blagodatima jos ovo malo nedjelje na
internetu sto je ostalo.

Zaljubio sam se.Well, sort of. ;-) I ne, nema dodatnih pitanja.

[Mudrolija of d dej]

Industrija je najveci umjetnik mrtve prirode. (Anonymous)
Nije sreca para puna vreca. (Merlin)
Parna masina je pronadjena kako nisu mogli naci neparnu.


[Vicevi of d dej]

1:
- Ko ima gluplji od Amerikanaca?
- Bosanac koji uzme americko drzavljanstvo.

2:
- Kada je najvise poginulo plavusa u Bosni?
- Kad su dobile struju poslije rata, ljubile zice od dragosti.

3:
- Kako Crnogorci asfaltiraju put?
- Asfaltiraju sto metara i onda napisu na tabli ITD...

[Cosak]

Ne znam, 00:46 je vec, pa i nisam raspolozen za veliku filozofiju.U ovome
trenutku jedino sto mi pada
je negativnost pojave Ponedjeljka, prve smjene i nekih stvari, obaveza koje
su ljudi nametnuli sami sebi
kako bi u njima nasli smisao zivota.Tako cijeli zivot ranimo, ucimo, radimo,
i nikada se ne stignemo pitati
zasto to sve cinimo? Koliko od vas sutrasnji dan hoce i moze prespavati
bezbrizno? Koliko od vas
nije rob normi savremene civilizacije? "Odgovor na ta i druga pitanja, ne
moze se naci na ovome svijetu" (People in the move, mp3.com/adi) :-))))))




Danasnji newsletter potpisuje: Esad Hajdarevic (Quidquid latine dictum sit,
altum viditur!)